Projekt został napisany głównie z myślą o naszej młodzieży , ale ma charakter dwutorowy, czyli oferuje szeroki zakres działań przynoszących korzyści zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

 

SLE – Student learning event: Practice Your Solidarity

Krótkoterminowa wymiana grup uczniów

Świadomość solidarności zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli jest jednym z oczekiwanych rezultatów, które osiągnęliśmy dzięki temu wydarzeniu edukacyjnemu. Uczniowie  interaktywnie i wspólnie pracowali z ekspertami w zakresie pierwszej pomocy.

To praktyczne doświadczenie pozwoliło uczniom stać się aktywnymi obywatelami.

Każdy kraj biorący udział w projekcie wzmacniał świadomość uczniów, jak ważne jest bycie aktywnym obywatelem, jeśli chodzi o pomaganie innym.

Dzięki przygotowanym prezentacjom uczniowie dowiedzieli się więcej o pierwszej pomocy i wszystkich zawodach związanych z pomocą ludziom w potrzebie.

Uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach nad opracowaniem cyfrowych plakatów na temat procedur awaryjnych, zarówno w języku angielskim, jak iw języku ojczystym. Uczniowie stworzyli quizy dotyczące udzielania pierwszej pomocy, krwiodawstwa i strażaków (z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych). Polska szkoła chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie, ponieważ od dziesięciu lat pracuje nad doskonaleniem tych umiejętności.

 

JSE – Joint Staff Meeting: ICT-Based Approach to Competence Based Teaching

Krótkoterminowe szkolenie dla nauczycieli

Podczas tego spotkania szczególna uwaga została zwrócona na edukacyjne wykorzystanie ICT. Każdy uczestniczący nauczyciel skoncentrował się na jednym narzędziu cyfrowym i przedstawił praktyczne porady i przykłady, jak używać go w klasie.

Eksperci z myślą o modelu SAMR poprowadzili dwie prezentacje na temat odwróconego uczenia się  i uczenia się opartego na technologiach informacyjno-komunikacyjnych, po których odbyły się praktyczne warsztaty dające uczestnikom możliwość zaplanowania lekcji z wykorzystaniem tych metod. Podczas wydarzenia nauczyciele  wymieniali się przykładami dobrych praktyk, uzyskiwali informacje zwrotne od swoich kolegów i dostosowywali swoje plany lekcji tak, aby znalazły się w ebooku RRC. Oczekiwane rezultaty to ebook, który  dostępny jest online na stronach internetowych wszystkich szkół oraz w grupie eTwinning.